צור קשר 072-2517979

אנרגיה סולארית

בעשור האחרון אנו רואים את השימוש באנרגיה סולארית במגמת העלייה והביקוש להתקנת מערכות סולאריות נעשה מבוקש ונצרך ביותר
נעשה בקרב בעלי קרקעות ושטחים פרטיים ואף על גגות הבתים הפרטיים מבני מגורים, מפעלים, מבני תעשייה ועוד.
הביקוש לשימוש באנרגיה סולארית נובע מתוך הצורך הרב לשמור על סביבה ירוקה ונקייה ופחות מזהמת וזאת בשל העובדה
המוכחת שהשימוש לייצור אנרגיה בדרכים קונבנציונאליים מהווה את הגורמים הבולטים לזיהום ופגיעה בסביבה ובמשאבי הטבע המתכלים המצויים על פני כדור הארץ.

מהי אנרגיה סולארית ?

אנרגיה סולארית הינה מקורה של האנרגיה המתחדשת וחלופה אקולוגית למקורות לייצור אנרגיה הנהוגים והמקובלים כיום (ייצור באמצעות שימוש במשאבי טבע מתכלים).
אנרגיה סולארית מקורה בעזרת קרני השמש, אשר מערכות האנרגיה הסולארית מאפשרים את המרתה של האנרגיה המגיעה מקרני השמש והפיכתה לחשמל.
לשימוש באנרגיה סולארית שימושים רבים ומגוונים אשר ניתנים לשימוש ומניצול למטרות חימום, למטרות ייבוש ואף למטרות אידוי באופן ישיר
ואף ניתן לאגור את האנרגיה סולארית ולעשות בה שימושים בשלב מאוחר יותר ועל פי מידת הצורך.
השימוש באנרגיה סולארית לשם ייצור אנרגיה ניתן לביצוע בשתי דרכים מקובלות:


האחת אנרגיה תרמו-סולארית והשנייה אנרגיה פוטו- וולטאית

אנרגיה סולארית – כאנרגיה מתחדשת וכאנרגיה חלופית:
כמו שהוזכר, אנרגיה סולארית היא אנרגיה המופקת מקרני השמש אשר בעזרתן ניתן להפיק חשמל וחום. אנרגיה סולארית הינה אנרגיה אשר אינה מופקת מהמקורות המוכרים הידועים לנו.

אנרגיה חלופית – אנרגיה סולארית מוגדרת גם כאנרגיה חלופית וזאת בשל העובדה שאת האנרגיה הסולארית מפיקים ממקורות חלופיים (מקור השמש) אשר מהווים תחליף לשימוש בחומרים ובמשאבים המצויים בסיבה הטבעית שלנו אשר ידועים כחומרים מתכלים אשר במשך השנים ייעלמו ויגמרו על כן ישנו צורך בחיפוש אחר דרכים חלופיות לייצור אנרגיה.

אנרגיה מתחדשת – המשאבים והמחצבים השונים מהם נהוג להפיק אנרגיה כיום, הן לייצור חשמל והן לייצור חום הינם משאבים מתכלים, על כן נעשים מאמצים רבים בחיפוש אחר מקורות אחרים לייצור אנרגיה אשר הינם מקורות מתחדשים ולא מתכלים. כיום ישנם מספר דרכים ליצירת אנרגיה מתחדשת כגון אנרגיית שמש, טורבינות רוח, אנרגית מים.

היתרונות של האנרגיה הסולרית:

1. השימוש באנרגיה סולארית מאפשר ייצור והפקת אנרגיה באופן עצמאי ללא כל תלות בגורמים הרלוונטיים הן של חברות החשמל, הן במקורות ובמשאבים המתכלים (דלק), בנוסף הנכם נהנים מחוסר תלות בעליית תעריפי החשמל.
2. שימוש באנרגיה סולארית מאפשר שימוש בטוח ונקי בכך שאינו פוגע ומזהם את הסביבה.
3. התקנת מערכות סולאריות פוטו-וולטאיות ניתנת להתקנה על פני גגות הן של בתים פרטיים והן על גבי גגות של בתי תעשייה, דבר אשר מאפשר חיסכון בטחים ובקרקעות.
4. המערכת הסולארית מותאמת באופן מחושב על פי הביקוש והצריכה לאנרגיה.
5. ניתנת האפשרות לגבות דלק בתחנות התרמו-סולאריות, דבר אשר ימנע את הצורך והדרישה של הקמת תחנות כוח נלוות.
החסרונות של האנרגיה הסולארית:

1. התקנת המערכת הסולארית נחשבת להשקעה יחסית גבוהה.

2. בימי החורף, בלילה ובימים מעוננים לא מתאפשרת הפקת אנרגיה באופן שותף וסדיר ושינו צורך במקורות נוספים
בשנים האחרונות נעשים מאמצים ותמריצים אשר מעודדים אנשים רבים לעבור לשימוש באנרגיה סולארית, אשר ההגבלה היחידה תהיה היקף ייצור האנרגיה הן למשפחה והן לביתי העסק השונים. במקרה בו הצריכה של המשפחה ו/או בית העסק תהיה ברמה נמוכה מהצריכה המותרת, אזי חברת החשמל מתחייבת לרכוש מידיהם את עודפי החשמל, דבר אשר יאפשר להם הכנסה נוספת וכיסוי ההשקעה בגין אותה התקנה של המערכת הסולארית.

כיצד בא לידי ביטוי החיסכון בשימוש באנרגיה סולארית ?

כמו שהובהר והוזכר, מערכת סולארית מותקנת ומובנית על גגות הבתים והמבנים אשר כלל מכשירי החשמל הביתיים מחווטים אליה. המערכת הסולארית פועלת באמצעות פנלים אשר הם אלו שקולטים את קרני השמש, אוגרת אותם ומפיקה מהם חשמל אשר הוא זה שמיצר בעצם את החשמל (אנרגיה), דבר אשר חוסך מאתנו את עלויות החשמל. ישנם מקרים בהם לא נעשה ניצול מרבי של החשמל המופק ושאר החשמל העודף נרכש על ידי חברת החשמל.
חברת Rסולאר מעמידה לרשות לקוחותיה את מיטב אנשי המקצוע המיומנים אשר יעמדו לרשותכם בכל שאלה, ייעוץ והכוונה