צור קשר 072-2517979

שאלות ותשובות מונה נטו

אנרגיה סולארית ,אנרגיה סולארית בשוק הישראלי , פאנלים סולאריים ,היכן משתמשים בישראל באנרגיה הסולארית ? , האם ישנו מימון לאנרגיה סולארית בשוק ישראלי? , מימון לאנרגיה סולארית בשוק ישראלי , שוק האנרגיה הסולארית , אר סולאר

שאלה: מונה נטו מהו ?

תשובה: מונה נטו הינה הסדרה אשר מתייחסת למערכות הסולאריות ולצריכה העצמית.
היא דומה במהותה ליתר המערכות הסולאריות הקיימות כיום, אולם ההבדל בניהם בא לידי ביטוי בהתחשבנות העתידית מול חברות החשמל. עם הסדרת מונה נטו שנכנסה לראשונה לארצנו, ניתנת האפשרות לכל תושב הצורך חשמל, להתקין מערכת סולארית וליהנות מצריכת חשמל באופן עצמאי וללא כל מגבלה ואשר העלות עבור צריכת החשמל הסולארי משתווה ואף נמוכה מהעלות עבור הצריכה הנהוגה כיום. בהסדרה הנ"ל הלקוח נהנה מהחזר תשלום עבור החשמל שהוא מייצר, שהוא משתווה וזהה לתעריף אותו הוא משלם בעבור צריכת חשמל רגילה הנהוגה כיום ללא השימוש במערכת הסולארית.
בנוסף, במידה ותעריפי החשמל יעלו, הלקוח ייהנה אף הוא מעליה בהכנסות מהמערכת הסולארית.

שאלה: למי מתאפשר ליהנות מהסדרה "מונה נטו" ?

תשובה: כל גוף הצורך אנרגיה רשאי ליהנות מהסדרה "מונה נטו" בן אם מדובר בגופים ציבוריים, עסקיים ובן אם מדובר בגופים פרטיים. אשר מאפשר להם לנצל את שטח הגג לטובה רווח כלכלי וכן ליהנות משיתוף פעולה "ירוק" בכל הקשור לאיכות הסביבה

שאלה: כיצד מורכבת ובנויה מערכת "מונה נטו" ?

תשובה: מערכת מונה נטו הינה מערכת המותקנת ומובנית על שטחי הגגות הן של מבנים ציבוריים רבים, בתי עסק, בתים פרטיים ועוד. המערכת בנויה באמצעות קולטים (פנלים) סולריים אשר מחוברים ישירות אל מערכת החשמל ועל ידי כך המערכת הסולארית צוברת ומייצרת אנרגיה.

שאלה: מה הם יתרונותיה של מערכת "מונה נטו" ?

תשובה: מונה נטו ידועה כבעלת יתרונות רבים הכוללים בין היתר:

  • מאפשרת לכם לשמור על איכות הסביבה.
  • במידה ומחירי החשמל יעלו, תינתן לכם האפשרות אף ליהנות מעלייה בהכנסות עבור ייצור החשמל.
  • חסכון משמעותי בעלויות החשמל.
  • מערכת שניתנת להתקנה בכל שטח גג אפשרי.
  • תחזוקת המערכת והחזקתה הינה בעלות נמוכה ביותר ועוד.

שאלה: כיצד מבוצעת ההתחשבנות העתידית מול חברת החשמל ?

תשובה: צורת ההתחשבנות מול חברת החשמל מבוצעת על פי מידת הצריכה. למשל: במידה והגוף בו מותקנת המערכת הסולארית צרך במהלך תקופה מוגדרת כ300 קוט"ש ובאותו התקופה המערכת ייצרה 240 קוט"ש, על צרכן החשמל (אותו אדם שהמערכת נמצאת בעלותו) לשלם לחברת החשמל 60 קוט"ש, אותה כמות חשמל שחברת החשמל סיפקה לו מאחר וייצור חשמל המערכת הייתה נמוכה מצריכת החשמל בפועל.

שאלה: מהי המשמעות של הסדרה "מונה נטו" ?

תשובה: המשמעות של הסדרה "מונה נטו" היא שניתנת לכם האפשרות ליהנות מצריכת חשמל נטו באופן עצמאי ללא  הגבלה של זמן וללא הגבלה של תעריפים.

שאלה: האם המערכת מאפשרת לנו לצפות ישירות בייצור החשמל?
תשובה: התשובה היא חד משמעית. כן. המערכת מובנת באופן כזה שניתן לראות על גבי צג את כל נתוני ייצור וצריכת החשמל בכל זמן אפשרי.

שאלה: האם אקבל תמורה בעבור החשמל שהמערכת תייצר ושלא נעשה בו כל שימוש?
תשובה: "מונה נטו", אשר מחובר למערכת הסולארית ימנה תפוקת החשמל אשר מיוצר באמצעות המערכת אשר יקוזזו בהתחשבנות העתידית של בעל המערכת מול חברת החשמל.

שאלה: כיצד מושפעת המערכת מקרני השמש?
תשובה: כמו שידוע, המערכת פועלת ומייצרת אנרגיה ע"י קרני השמש, כך שייצור האנרגיה נמוך בשעות המוקדמות של היום (בבוקר), אשר הייצור הולך וגובר ככל שאני מתקרבים לשעות הצהריים.

שאלה: למי פונים לצורך התקנת המערכת?
תשובה: על מנת לאפשר למערכת לתפקד באופן יעיל ומקסימלי ישנה חשיבות רבה בבחירת החברה.
יש לבחור בחברה מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום התקנת מערכות סולאריות אשר מעמידה לרשותה את הציוד המוביל והמתקדם בתחום.

שאלה: מה קורה בזמן של הפסקת חשמל?
תשובה: בזמן הפסקת חשמל המערכת אוטומטית מפסיקה לפעול (לא מייצרת אנרגיה) וזאת בכדי שלא ייווצר מצב בו האנרגיה המיוצרת מהמערכת הסולארית "ייפלט" החוצה.

שאלה: האם המערכת הסולארית מצריכה תחזוקה שוטפת?
תשובה: בכדי ליהנות באופן מקסימלי מהמערכת ישנה המלצה לנקות את הקולטים אחת לכמה חודשים או בהתאם לתנאי מזג האוויר (במקרה של אובך, סופות חול ועוד).

שאלה: מה היא תוחלת החיים של מערכת סולארית?
תשובה: אורך החיים בממוצע של מערכת סולארית הינו בין 25-30 שנה.